2010 yılında proje ve şantiye deneyimli mimar ve mühendisler tarafından Kayseri merkezli kurulan KOYUNCU İNŞAAT, sektöre “proje tasarımı ve inşaat” ile girdi. Kısa sürede gerçekleştirdiği başarılı proje uygulamaları ile artan iş hacmi ve yap-satların başarıyla sonuçlanması, sektör liderliğini ele geçirmesi, beraberinde büyümeyi ve kurumsallaşmayı da sağladı.

Kayseri ve İstanbul’da çalışmalarını sürdüren Koyuncu İnşaat’ın uzmanlık konusu; kat karşılığı olarak eski binaların son deprem yönetmeliğine uygun standartlarla yeniden inşa edilmesidir. Aynı zamanda şehrin gelişen bölgelerinde de çeşitli araziler üzerine projeler geliştirmekte ve çalışmalarına bu yönde de ağırlık vermektedir.

Koyuncu İnşaat’ı sektörde farklı kılan en önemli özelliği araştırma ve yeniliğe açık bir şirket kültürüne sahip olmasıdır. Ele aldığı her projede detaylı hesaplamalar, zemin etütleri ve yoğun analizler yaparak sağlam, estetikten taviz vermeyen akılda kalıcı konutlar üretmektedir.

Kuruluşumuzdan bu yana pek çok projenin altına gururla attığımız her “Koyuncu İnşaat” imzası, sizlerin sayesinde ve sizlerle büyüyen bu ailenin “mutluluğa” attığı birer imza olarak şehrin sillüetindeki yerini aldı.

Ürettiğimiz her evi bir “yuva”, yükselen her yapıyı birer “yaşam alanı” haline getiren bu temeller, yıllardır süren güveniniz ve mutluluğunuzla daha da anlamlanmakta.